Bajkowa Bydgoszcz

5 czerwca 2017

Piraci, ogry, królewny, wróżki, czarownice oraz wiele innych kolorowych postaci z bajek opanowało ulice Bydgoszczy 4 czerwca. Wszystko za sprawą festynu rodzinnego „Bajkowa Bydgoszcz”, który z inicjatywy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego rokrocznie przyciąga uwagę coraz większej liczby bydgoszczan. Tegoroczną edycję wydarzenia wsparł poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Przemarsz kolorowego korowodu bajkowych postaci z Placu Wolności na Wyspę Młyńską zainaugurował kilkugodzinny festyn, w którym uczestniczyli zarówno młodsi, jak i trochę starsi mieszkańcy Bydgoszczy. Mimo kapryśnej pogody, interesujące konkursy, gry i zabawy zatrzymały fanów bajek w centrum miasta.

.

Poseł Zwiefka zaprosił dzieci i młodzież do gry w Atomowy Bubble Soccer. Każdy chętny mógł przez kilka minut poczuć się jak atom – na przykład atom żelaza, który jest symbolem Brukseli. Dmuchane kule, główny element gry, zapewniły dobrą zabawę, dużo śmiechu oraz mnóstwo zderzeń. Te ostatnie miały przybliżyć młodym uczestnikom skomplikowane zjawiska zachodzące w mikro świecie.

.
Niezapomniane wrażenia z udziału w „Bajkowej Bydgoszczy” można było uwiecznić w „europejskiej” foto-budce, którą razem z niebieską „europejską” watą cukrową poseł Zwiefka przygotował dla obecnych na Wyspie Młyńskiej bydgoszczan.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE