Azymut na Brukselę

7 lutego 2016

Po raz kolejny laureaci kujawsko-pomorskiego okręgowego etapu Olimpiady Geograficznej wybiorą się do Brukseli. Poseł Tadeusz Zwiefka zaprosił trzech najlepszych uczestników tegorocznej rywalizacji do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Zwycięzca, Grzegorz Dybowski z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy oraz reprezentujący tę samą szkołę Paweł Zyglewski  i Jakub Pypkowski z bydgoskiej „szóstki”, którzy zajęli ex aequo miejsce drugie, przyjrzą się z bliska miejscu codziennej pracy europosłów w październiku.

.

Zawody II stopnia olimpiady odbyły się 6 i 7 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody zwycięzcom wręczyli dziekan wydziału, prof. dr hab. Wojciech Wysota, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Renata Bednarek oraz, w imieniu posła Zwiefki, dyrektor jego biura poselskiego, Jakub Mikołajczak.

.

Ubiegłoroczna olimpiada zakończyła się spektakularnym sukcesem zwycięzcy etapu kujawsko-pomorskiego, Michała Kuźby z VI LO w Bydgoszczy. Podczas Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej w Twerze, Rosja (International Geography Olympiad – iGeo) okazał się on najlepszym uczestnikiem z Polski, a w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo wysokie dziewiąte miejsce.

.

Serdecznie gratulujemy wszystkim kujawsko-pomorskim finalistom 42. Olimpiady Geograficznej zapału, determinacji i ogromnej wiedzy. Najlepszym z nich życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach, zarówno tych na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE