ARCHIWUM

Ekspresowy konkurs Mikołajkowy

Weź udział w Ekspresowym Konkursie Mikołajkowym i wygraj mikołajkową niespodziankę od posła Tadeusza Zwiefki!
Zapraszamy do udziału w zabawie, która trwa tylko dziś (6 grudnia 2018 r.) do północy.
 
.
Aby wygrać mikołajkową niespodziankę, musisz odwiedzić stronę posła Zwiefki na portalu Facebook i odpowiedzieć na zadane przez posła pytanie.
.
Poniżej prezentujemy regulamin i zasady Ekspresowego Konkursu Mikołajkowego:
 
  1. Odpowiedz poprawnie na pytanie zadane przez posła do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Zwiefkę na portalu Facebook – https://www.facebook.com/TadeuszZwiefka/;
  2. Odpowiedź prześlij na adres [email protected];
  3. Osoby, które nadeślą 1, 28 i 99 mail z poprawną odpowiedzią wygrywają mikołajkową niespodziankę;
  4. Konkurs trwa od momentu publikacji pytania na stronie Tadeusz Zwiefka na portalu Facebook do 23.59 w dniu 6 grudnia 2018 r.;
  5. Organizatorzy skontaktują się mailowo ze zwycięzcami w sprawie przesłania nagrody;
  6. Jeśli w ciągu 48 godzin od otrzymania maila z informacją o wygranej uczestnik nie prześle danych do wysyłki, nagroda przechodzi na autora kolejnej poprawnej odpowiedzi;
  7. Mikołajkowe upominki zostaną wysłane pocztą na wskazane przez zwycięzców adresy;
  8. Organizatorem konkursu jest Regionalne Biuro Tadeusza Zwiefki w Bydgoszczy.
.
Powodzenia!

Zielone światło dla internetowej rejestracji spółek w UE

Założenie firmy poza granicami Polski? Już wkrótce procedury mogą stać się prostsze, a czas rejestracji firmy znacznie krótszy. Wszystko dzięki przepisom przyjętym 20 listopada przez posłów Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego. Autorem sprawozdania ws. projektu dyrektywy dotyczącej stosowania narzędzi i procesów cyfrowych w prawie spółek jest poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


Szansa na szybsze rozwiązywanie sporów handlowych w Unii

Europosłowie z Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego wezwali Komisję Europejską do przedstawienia projektu nowej, przyspieszonej procedury rozwiązywania sporów handlowych. Autorem przyjętego sprawozdania i proponowanych w nim nowych instrumentów jest poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


XI Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego w Janikowie

Blisko 100 zawodników wzięło udział w tegorocznym Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego w Janikowie. 23 zespoły ze środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej z województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowały już po raz jedenasty. Tradycyjnie, honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął poseł Tadeusz Zwiefka. Zawody odbyły się 6 listopada. (więcej…)


Przestrzeganie praw autorskich to nie cenzura. Parlament Europejski po stronie twórców

Parlament Europejski opowiedział się za sprawiedliwym i uczciwym dzieleniem się pieniędzmi przez platformy internetowe z twórcami. 12 września posłowie poparli dyrektywę o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, dzięki której twórcy będą otrzymywać uczciwą zapłatę za rozpowszechnianie ich utworów w sieci. (więcej…)


Unia Europejska solidarna z mieszkańcami naszego regionu

11 września Parlament Europejski uruchomił 12,2 mln euro z Europejskiego Funduszu Solidarności dla terenów poszkodowanych w zeszłorocznej nawałnicy. (więcej…)


Przestrzeganie praw autorskich to nie cenzura! Komisja Prawna przyjęła stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

Dziś Komisja Prawna przyjęła swoje stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, których celem jest dostosowanie przepisów do rzeczywistości online, wsparcie autorów i twórców, a także zmniejszenie skali piractwa w Internecie. Przepisy wprowadzają między innymi nowy wyjątek dający możliwość eksploracji tekstów i danych, dostosowują istniejące wyjątki do rzeczywistości online oraz regulują kwestie wynagrodzenia w kontraktach zawieranych przez wydawcę czy producenta z twórcą, autorem czy wykonawcą. (więcej…)


15 lat temu Polacy powiedzieli „TAK” Unii Europejskiej. Rocznica referendum akcesyjnego

„Dokładnie 15 lat temu Polacy zdecydowali w ogólnonarodowym referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Namawiam do świętowania tej wspaniałej rocznicy” – zachęcał poseł Tadeusz Zwiefka 8 czerwca.

.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wypowiedzią posła Zwiefki.

.

Klikając na zdjęcie lub link poniżej, odtworzysz nagranie zamieszczone na portalu Facebook.
(więcej…)


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z nagrodą Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski przyznał Europejską Nagrodę Obywatelską za rok 2018 Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Z wnioskiem o przyznanie nagrody WOŚP wystąpili posłowie delegacji PO-PSL – Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tadeusz Zwiefka, Janusz Lewandowski i Krzysztof Hetman. (więcej…)


Bardzo mili goście w Parlamencie Europejskim

Kolejna grupa mieszkańców Pomorza i Kujaw odwiedziła brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Tym razem na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki odpowiedziały osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Wyjazd do Brukseli odbył się w dniach 23-27 maja. (więcej…)

Strony: