ARCHIWUM

Unia Europejska solidarna z mieszkańcami naszego regionu

11 września Parlament Europejski uruchomił 12,2 mln euro z Europejskiego Funduszu Solidarności dla terenów poszkodowanych w zeszłorocznej nawałnicy. (więcej…)


Przestrzeganie praw autorskich to nie cenzura! Komisja Prawna przyjęła stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

Dziś Komisja Prawna przyjęła swoje stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, których celem jest dostosowanie przepisów do rzeczywistości online, wsparcie autorów i twórców, a także zmniejszenie skali piractwa w Internecie. Przepisy wprowadzają między innymi nowy wyjątek dający możliwość eksploracji tekstów i danych, dostosowują istniejące wyjątki do rzeczywistości online oraz regulują kwestie wynagrodzenia w kontraktach zawieranych przez wydawcę czy producenta z twórcą, autorem czy wykonawcą. (więcej…)


15 lat temu Polacy powiedzieli „TAK” Unii Europejskiej. Rocznica referendum akcesyjnego

„Dokładnie 15 lat temu Polacy zdecydowali w ogólnonarodowym referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Namawiam do świętowania tej wspaniałej rocznicy” – zachęcał poseł Tadeusz Zwiefka 8 czerwca.

.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wypowiedzią posła Zwiefki.

.

Klikając na zdjęcie lub link poniżej, odtworzysz nagranie zamieszczone na portalu Facebook.
(więcej…)


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z nagrodą Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski przyznał Europejską Nagrodę Obywatelską za rok 2018 Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Z wnioskiem o przyznanie nagrody WOŚP wystąpili posłowie delegacji PO-PSL – Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tadeusz Zwiefka, Janusz Lewandowski i Krzysztof Hetman. (więcej…)


Bardzo mili goście w Parlamencie Europejskim

Kolejna grupa mieszkańców Pomorza i Kujaw odwiedziła brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Tym razem na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki odpowiedziały osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Wyjazd do Brukseli odbył się w dniach 23-27 maja. (więcej…)


Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej rozstrzygnięty

Już po raz szósty uczniowie centrów kształcenia ustawicznego zmierzyli się w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy rywalizacja miała zasięg wojewódzki – wśród uczestników znaleźli się słuchacze z placówek z Grudziądza, Inowrocławia, Torunia, Włocławka i Żnina. Tradycyjnie już, laureaci pojadą do Brukseli na zaproszenie patrona konkursu – posła Tadeusza Zwiefki. (więcej…)


Krzyżówka rozwiązana. Znamy zwycięzców konkursu!

„To było trzynaście dobrych lat Polski w Unii Europejskiej” – tak brzmi poprawne rozwiązanie krzyżówki opublikowanej 5 lutego na łamach Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości! Zwycięzców konkursu ogłoszonego przez posła Tadeusza Zwiefkę poznaliśmy 17 marca.

Poprawne rozwiązania krzyżówki nadesłało blisko 700 mieszkańców Pomorza i Kujaw! Dla dziesięciorga z nich hasło stało się biletem do Brukseli – na zaproszenie posła Zwiefki zwycięzcy zabawy zwiedzą tamtejszą siedzibę Parlamentu Europejskiego. W losowaniu, transmitowanym na żywo na portalu Facebook (zapis losowania jest dostępny tutaj), szczęście uśmiechnęło się do następujących osób:

  • Marzena Sobocińska z Torunia;
  • Irena Chmielewska z Inowrocławia;
  • Ryszard Chornicki z Włocławka;
  • Michał Kuklasiński z Torunia;
  • Krzysztof Łazowski z Torunia;
  • Antoni Lewandowski z Torunia;
  • Krystyna Gawrońska z Inowrocławia;
  • Aleksy Murawski z Gniewkowa;
  • Izabela Lican z Torunia;
  • Halina Nadolska z Torunia;

Wyjazd do Brukseli, którego punktem centralnym będzie wizyta w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie z posłem Zwiefką, zaplanowano w terminie 26-30 września. Każdy z wylosowanych może zabrać ze sobą jedną osobę towarzyszącą. Ze zwycięzcami konkursu skontaktują się współpracownicy posła Zwiefki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

krzyzówka

 


Poseł Zwiefka w Żninie, Gąsawie i Bydgoszczy

Żnin, Gąsawa, a na końcu Bydgoszcz – to kolejne przystanki na trasie posła Tadeusza Zwiefki w miniony piątek. 16 marca poseł spędził bardzo pracowity dzień na Kujawach i Pomorzu, wypełniony spotkaniami z przedstawicielami lokalnych władz, firm i instytucji. (więcej…)


Poseł Zwiefka w Grudziądzu i Łasinie

Od spotkania z Prezydentem Robertem Malinowskim, poseł Tadeusz Zwiefka rozpoczął dzisiejszą wizytę w Grudziądzu. Po intensywnym dniu w Bydgoszczy, grudziądzki program nie pozwolił na zwolnienie tempa. (więcej…)


12 lutego w Bydgoszczy

Spotkanie z Prezydentem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim, wizyty w Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów „ProNatura” oraz w Domu Dziennego Pobytu „Kapuściska”, a także wywiad dla magazynu Metropolia Bydgoska – to główne punkty w dzisiejszym kalendarzu posła Tadeusza Zwiefki. To był bardzo intensywny i bardzo produktywny dzień w Bydgoszczy.

(więcej…)

Strony: