ARCHIWUM

IMG_4960_ikona

XXII Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi

Pani Monika Przybysz z Koronowa wyśpiewała Grand Prix XXII Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi. Spośród kilkunastu znakomitych solistów i zespołów zaproszonych przez jury festiwalu do udziału w koncercie galowym, to właśnie pani Monika zaśpiewała najpiękniej. Ogłoszenie wyników rywalizacji połączone z koncertem galowym odbyło się 24 lipca w amfiteatrze w Tucholi – Rudzkim Moście. Tradycyjnie, galę współprowadził poseł Tadeusz Zwiefka, który był jednocześnie jednym z patronów wydarzenia. (więcej…)


DSC05228

Otwarte mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego o puchar europosła Tadeusza Zwiefki

16 drużyn zmierzyło się w turnieju Euro Orlik Cup. Otwarte mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w piłce nożnej, w których główną nagrodą był puchar posła Tadeusza Zwiefki, odbyły się 9 lipca w Toruniu. (więcej…)


EuroStaz_1

EuroStaż na wyciągnięcie ręki!

16 płatnych staży w Parlamencie Europejskim czeka na zwycięzców trzeciej edycji konkursu EuroStaż. Weź udział w rywalizacji, jedź do Brukseli i zdobywaj cenne doświadczenie! Pierwszy etap konkursu trwa do 10 czerwca. (więcej…)


16-03-09 Press point-7

Apel do rządu w sprawie ustaleń Komisji Weneckiej

Posłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Lewandowski apelowali o respektowanie ustaleń Komisji Weneckiej oraz o zastosowanie się do nich. Konferencja w tej sprawie odbyła się 9 marca w Strasburgu.
(więcej…)


DSC03298_resize

WELCONOMY Forum in Toruń 2016

Przedstawiciele świata polityki, biznesu i nauki spotkali się w Toruniu, aby podsumować wydarzenia, które miały kluczowe znaczenie dla Polski, Europy i świata w roku 2015. 7 marca rozpoczęła się XXIII edycja Forum Gospodarczego – Welconomy Forum in Toruń 2016. Jednym z prelegentów zaproszonych do dyskusji podczas pierwszego dnia obrad był poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka.

.

Poseł Zwiefka uczestniczył w sesji plenarnej zatytułowanej „Innowacyjność w gospodarce”. Moderatorem debaty, do której zaproszono również Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dyrektora generalnego Kapsch Telematic Services Sp. z o.o., wiceprezesa City Service Polska Sp. z o. o., prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, prezesa Zarządu Syngenta Polska Sp. z o. o. oraz wiceprezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A., był prof. dr hab. Jerzy Buzek.

.

Tematem przewodnim Forum jest „Integracja i Współpraca. Gospodarka – Nauka – Innowacyjność”, a tegoroczna edycja kładzie szczególny nacisk na współpracę między gospodarką i nauką. Welconomy Forum in Toruń to jedno z największych wydarzeń o tematyce gospodarczej w Polsce. Jego organizatorem jest  Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”.

.

Więcej o Forum na http://www.forumgospodarcze.pl/


IMG_2774_ikona

Azymut na Brukselę

Po raz kolejny laureaci kujawsko-pomorskiego okręgowego etapu Olimpiady Geograficznej wybiorą się do Brukseli. Poseł Tadeusz Zwiefka zaprosił trzech najlepszych uczestników tegorocznej rywalizacji do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Zwycięzca, Grzegorz Dybowski z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy oraz reprezentujący tę samą szkołę Paweł Zyglewski  i Jakub Pypkowski z bydgoskiej „szóstki”, którzy zajęli ex aequo miejsce drugie, przyjrzą się z bliska miejscu codziennej pracy europosłów w październiku. (więcej…)


P1020199_ikona

Stażyści z Komisji Europejskiej u posła Zwiefki

Działalność polskich eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim była głównym tematem rozmów posła Tadeusza Zwiefki z grupą stażystów, którzy aktualnie zdobywają doświadczenie zawodowe w Komisji Europejskiej. Spotkanie odbyło się 28 stycznia w Brukseli. (więcej…)


3

Posłowie Zwiefka i Olbrycht o debacie nt. Polski na forum Parlamentu Europejskiego

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego postanowiła włączyć do porządku obrad styczniowej sesji plenarnej dyskusję nt. sytuacji w Polsce. O przyszłej debcie mówili podczas konferencji prasowej posłowie Tadeusz Zwiefka i Jan Olbrycht. (więcej…)


IMG_2261

Kolejny rok ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka po raz kolejny zagościła w najbardziej potrzebujących polskich domach. Tradycyjnie już do inicjatywy przyłączył się poseł Tadeusz Zwiefka. Tym razem przygotowana przez posła paczka pojechała do 6-osobowej rodziny z Nakła nad Notecią. Mamy nadzieję, że wywołała wiele uśmiechu i radości. (więcej…)


IMG_3018

Na Kujawach i Pomorzu z Marszałek Sejmu

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek 28 sierpnia odwiedziła Bydgoszcz i Inowrocław. Towarzyszyli jej Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka, a także radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dr Zbigniew Pawłowicz. (więcej…)

Strony: