Nowe wyzwanie – Tadeusz Zwiefka liderem listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim w wyborach do Sejmu RP

Po piętnastu latach pracy w Parlamencie Europejskim Tadeusz Zwiefka pożegnał się z Brukselą – nie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2019. To pozwoliło mu podjąć nowe wyzwanie i wesprzeć listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

.

22 sierpnia w Bydgoszczy, na krótkiej konferencji prasowej, Tadeusz Zwiefka – jako lider listy – przedstawił kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP z okręgu nr 4 (bydgoskiego). (więcej…)


50 biletów do Brukseli! Grudniowa krzyżówka rozwiązana.

„Wesołych Świąt i do siego roku życzy Tadeusz Zwiefka” – tak brzmi poprawne rozwiązanie krzyżówki opublikowanej w grudniu ubiegłego roku na łamach Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego, Nowości oraz tygodników ze wszystkich kujawsko-pomorskich powiatów.  Zwycięzców konkursu ogłoszonego przez posła Tadeusza Zwiefkę poznaliśmy 8 lutego. (więcej…)


Ekspresowy konkurs Mikołajkowy

Weź udział w Ekspresowym Konkursie Mikołajkowym i wygraj mikołajkową niespodziankę od posła Tadeusza Zwiefki!
Zapraszamy do udziału w zabawie, która trwa tylko dziś (6 grudnia 2018 r.) do północy.
 
.
Aby wygrać mikołajkową niespodziankę, musisz odwiedzić stronę posła Zwiefki na portalu Facebook i odpowiedzieć na zadane przez posła pytanie.
.
Poniżej prezentujemy regulamin i zasady Ekspresowego Konkursu Mikołajkowego:
 
  1. Odpowiedz poprawnie na pytanie zadane przez posła do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Zwiefkę na portalu Facebook – https://www.facebook.com/TadeuszZwiefka/;
  2. Odpowiedź prześlij na adres [email protected];
  3. Osoby, które nadeślą 1, 28 i 99 mail z poprawną odpowiedzią wygrywają mikołajkową niespodziankę;
  4. Konkurs trwa od momentu publikacji pytania na stronie Tadeusz Zwiefka na portalu Facebook do 23.59 w dniu 6 grudnia 2018 r.;
  5. Organizatorzy skontaktują się mailowo ze zwycięzcami w sprawie przesłania nagrody;
  6. Jeśli w ciągu 48 godzin od otrzymania maila z informacją o wygranej uczestnik nie prześle danych do wysyłki, nagroda przechodzi na autora kolejnej poprawnej odpowiedzi;
  7. Mikołajkowe upominki zostaną wysłane pocztą na wskazane przez zwycięzców adresy;
  8. Organizatorem konkursu jest Regionalne Biuro Tadeusza Zwiefki w Bydgoszczy.
.
Powodzenia!


Przestrzeganie praw autorskich to nie cenzura! Komisja Prawna przyjęła stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

Dziś Komisja Prawna przyjęła swoje stanowisko w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, których celem jest dostosowanie przepisów do rzeczywistości online, wsparcie autorów i twórców, a także zmniejszenie skali piractwa w Internecie. Przepisy wprowadzają między innymi nowy wyjątek dający możliwość eksploracji tekstów i danych, dostosowują istniejące wyjątki do rzeczywistości online oraz regulują kwestie wynagrodzenia w kontraktach zawieranych przez wydawcę czy producenta z twórcą, autorem czy wykonawcą. (więcej…)


15 lat temu Polacy powiedzieli „TAK” Unii Europejskiej. Rocznica referendum akcesyjnego

„Dokładnie 15 lat temu Polacy zdecydowali w ogólnonarodowym referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Namawiam do świętowania tej wspaniałej rocznicy” – zachęcał poseł Tadeusz Zwiefka 8 czerwca.

.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wypowiedzią posła Zwiefki.

.

Klikając na zdjęcie lub link poniżej, odtworzysz nagranie zamieszczone na portalu Facebook.
(więcej…)


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z nagrodą Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski przyznał Europejską Nagrodę Obywatelską za rok 2018 Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Z wnioskiem o przyznanie nagrody WOŚP wystąpili posłowie delegacji PO-PSL – Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tadeusz Zwiefka, Janusz Lewandowski i Krzysztof Hetman. (więcej…)


Bardzo mili goście w Parlamencie Europejskim

Kolejna grupa mieszkańców Pomorza i Kujaw odwiedziła brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Tym razem na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki odpowiedziały osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Wyjazd do Brukseli odbył się w dniach 23-27 maja. (więcej…)


Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej rozstrzygnięty

Już po raz szósty uczniowie centrów kształcenia ustawicznego zmierzyli się w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy rywalizacja miała zasięg wojewódzki – wśród uczestników znaleźli się słuchacze z placówek z Grudziądza, Inowrocławia, Torunia, Włocławka i Żnina. Tradycyjnie już, laureaci pojadą do Brukseli na zaproszenie patrona konkursu – posła Tadeusza Zwiefki. (więcej…)