7 Cudów Funduszy Europejskich – zagłosuj na Bory Tucholskie

23 kwietnia 2014

Do 2 maja można oddać głos w plebiscycie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Jednym z kandydatów do tytułu jest projekt „Bory Tucholskie – w labiryntach natury” – wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprzez rozwój infrastruktury turystycznej. Projekt rywalizuje w kategorii „turystyka aktywna”.

.

Przedsięwzięcie realizowane było pod przewodnictwem powiatu tucholskiego, przy współpracy gmin Gostycyn, Kęsowo, Śliwice, Cekcyn, Lubiewo, Tuchola oraz województwa kujawsko-pomorskiego. W jego ramach stworzono zaplecze dla kajakarzy spływających Brdą – oddano sześć stanic wodnych z pomostami do cumowania, zadaszonymi wiatami, stojakami na rowery oraz miejscami na ogniska. Przygotowano także trzy pola biwakowe z zapleczem sanitarnym, stanowiskami do karawaningu, boiskami sportowymi i placami zabaw dla dzieci. To również w ramach tego projektu powstała wieża widokowa w Fojutowie, z której można podziwiać unikatowy, największy w Polsce akwedukt (skrzyżowanie dróg wodnych), ścieżka rowerowa Tuchola-Świt-Tuchola, biegnąca wzdłuż jednego z najbardziej malowniczych odcinków rzeki Brdy, trzy amfiteatry oraz centrum turystyczno-kulturalne.

.

Więcej na temat plebiscytu oraz projektu „Bory Tucholskie – w labiryntach natury” znajdą Państwo na http://polskapieknieje.gov.pl/ . Również na tej stronie mogą Państwo zagłosować. Serdecznie zachęcamy!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE