60 lat Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim

10 stycznia 2014

10 stycznia w Sali kolumnowej gmachu Sejmu RP otwarta została wystawa prezentująca 60 lat działalności Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Grupy EPL Jan Olbrycht oraz poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący prezydium Klubu PO-PSL Tadeusz Zwiefka.

.

Wystawa składa się z 20 plansz z fotografiami przedstawiającymi najważniejsze momenty z historii Grupy EPL oraz osobistości z nią związane. Prezentuje również 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej i istotne wydarzenia tego okresu, takie jak prezydencja Polski w Radzie UE czy wybór Jerzego Buzka na przewodniczącego PE. Ciekawym uzupełnieniem wystawy będzie projekcja krótkiego filmu dokumentującego historię grupy.

.

W uroczystości otwarcia ekspozycji udział wzięli ambasadorowie, ministrowie, posłowie na Sejm RP, posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i think-tanków.

.

W Sejmie wystawę będzie można oglądać do 17 stycznia. Z planszami mogą się Państwo zapoznać również na naszej stronie. Prezentujemy je poniżej.

.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE