44. Olimpiada Geograficzna. Kujawsko-pomorscy laureaci z zaproszeniem do Brukseli

12 lutego 2018

Znamy nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji kujawsko-pomorskiego okręgowego etapu Olimpiady Geograficznej. W rywalizacji, która odbyła się 11 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, najlepsi okazali się Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy (I miejsce), Filip Skurzewski z III LO we Włocławku (II miejsce) oraz Dominik Wiśniewski z IV LO w Bydgoszczy (III miejsce). Podobnie jak w latach ubiegłych, laureaci już niebawem pojadą do Brukseli na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki.

.

Spotkanie w Parlamencie Europejskim połączone ze zwiedzaniem stolicy Belgii to już tradycyjnie nagroda główna dla trzech najlepszych kujawsko-pomorskich geografów. Jak zauważyli organizatorzy, dzięki wsparciu posła Zwiefki, nagrody etapu okręgowego na Kujawach i Pomorzu są jednymi z najbardziej atrakcyjnych w kraju.

.

Wśród fundatorów nagród konkursu znaleźli się również Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, oraz Prezydent Grudziądza, Robert Malinowski.

.

Zawody II stopnia olimpiady odbyły się 10 i 11 lutego. Jak co roku, emocjonująca rywalizacja udowodniła, że geografia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów szkół średnich. Serdecznie gratulujemy wszystkim kujawsko-pomorskim finalistom zapału, determinacji i ogromnej wiedzy. Najlepszym z nich życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach – zarówno ogólnopolskich, które odbędą się w kwietniu w Zamościu, jak i tych na szczeblu międzynarodowym.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE