16-18 maja w Kujawsko-Pomorskiem

18 maja 2014

Od spotkania z młodzieżą skupioną wokół Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia poseł Tadeusz Zwiefka rozpoczął kolejny intensywny weekend na Kujawach i Pomorzu. Dyskusja, podczas której rozmówcy zadawali posłowi mnóstwo ciekawych pytań i wyrażali swoje opinie na najbardziej interesujące ich tematy, odbyła się 16 maja w Bydgoszczy.

.

W sobotę 17 maja, również w Bydgoszczy, poseł spotkał się z miłośnikami syrenek, biorącymi udział w IV Bydgoskiej Syreniadzie, oraz z uczestnikami festynu ekologicznego „Segregujesz odpady – zyskujesz”.

.

W drugiej części dnia, razem z przedstawicielami lokalnych władz, poseł Zwiefka przeciął wstęgę podczas uroczystego otwarcia nowoczesnej stacji dializ w tucholskim szpitalu. Spotkał się także z mieszkańcami Lipna, z którymi uczcił Dzień Strażaka podczas wojewódzkich obchodów święta. W Nieszawie, w trakcie pikniku rodzinnego, zasiadł w jury konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, w którym dzieci i młodzież szkolna wykazały się bardzo wysokim poziomem znajomości tematyki unijnej.

.

Pod koniec dnia poseł spotkał się z mieszkańcami Aleksandrowa Kujawskiego, później z mieszkańcami Mogilna, z którymi świętował dni miasta. Gwiazdą wieczoru w Mogilnie była Kayah.

.

Na niedzielę golubsko-dobrzyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców miasta do udziału w marszu Nordic Walking do Spiczyn. Zaproszenie przyjęło ponad 100 osób, z którymi poseł Zwiefka spotkał się tuż przed rozpoczęciem marszu. O tym jak wspaniale rozwija się Golub-Dobrzyń poseł rozmawiał również z burmistrzem Romanem Tasarzem.

.

W niedzielne przedpołudnie poseł Zwiefka odwiedził także Rypin, gdzie od piątku trwała 41. Rypińska Wiosna Teatralna. Spotkał się z mieszkańcami miasta oraz muzykami istniejącej od ponad 130 lat Miejskiej Orkiestry Dętej, która dała fantastyczny koncert przed spotkaniem z aktorem Zbigniewem Buczkowskim.

.

Drugą część dnia poseł spędził w Brodnicy i Wąbrzeźnie. Znakomita pogoda pozwoliła na długie, serdeczne rozmowy z mieszkańcami oraz na podziwianie tego, jak wspaniale oba miasta zmieniły się w ciągu ostatnich lat.

.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionego weekendu w Kujawsko-Pomorskiem.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE