12 lutego w Bydgoszczy

12 lutego 2018

Spotkanie z Prezydentem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim, wizyty w Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów „ProNatura” oraz w Domu Dziennego Pobytu „Kapuściska”, a także wywiad dla magazynu Metropolia Bydgoska – to główne punkty w dzisiejszym kalendarzu posła Tadeusza Zwiefki. To był bardzo intensywny i bardzo produktywny dzień w Bydgoszczy.

.

W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Bydgoszczy, poseł Zwiefka wziął udział w szerokiej dyskusji parlamentarzystów i samorządowców związanych z Bydgoszczą. Wśród tematów poruszonych podczas spotkania znalazły się kluczowe dla miasta kwestie, takie jak problemy pojawiające się wokół budowy drogi S-10, apel sejmiku województwa w sprawie zanieczyszczeń po Zachemie, rozbudowa Opery Nova, czy zmiany dotyczące instytucji o zasięgu krajowym z siedzibą na terenie Bydgoszczy.

.

Spotkanie z prezesem kompleksu „ProNatura”, Konradem Mikołajskim, było okazją do bliższego przyjrzenia się działalności instytucji oraz do dyskusji na temat stojących przed nią wyzwań i możliwości. Warto przypomnieć, że powstanie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego – spalarni wybudowanej przez spółkę ProNatura, wiązało się z jedną z najwyższych dotacji z funduszy unijnych w naszym regionie – aż 330 mln zł.

.

Poseł Zwiefka rozmawiał również z seniorami z Domu Dziennego Pobytu „Kapuściska”. Dyskusja dotyczyła problemów, z którymi borykają się seniorzy, ale także aktualnej sytuacji politycznej i przyszłości Unii Europejskiej.

.

Na zakończenie dnia, poseł spotkał się z redaktorem naczelnym magazynu Metropolia Bydgoska, Erykiem Dominiczakiem. Zapis rozmowy już niebawem znajdą Państwo na łamach magazynu. Serdecznie zapraszamy do lektury!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE