Finalistki konkursu „Jestem szefową” u posła Zwiefki

22 czerwca 2013

Poseł Tadeusz Zwiefka spotkał się z trzema kujawsko-pomorskimi finalistkami konkursu „Jestem szefową”. Sylwia Nowak z Mogilna, Magdalena Zając z Solca Kujawskiego oraz Monika Zielińska z Włocławka przyjechały do Bydgoszczy, gdzie z rąk posła odebrały nagrody. Najlepsza z nich, Sylwia Nowak, otrzymała również zaproszenie do Brukseli. Spotkanie odbyło się 22 czerwca.

To już czwarta edycja konkursu „Jestem szefową. Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania i Minister Edukacji Narodowej po raz kolejny zaprosili zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych uczennice klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do rywalizacji. Uczestniczki miały za zadanie napisać pracę na temat „Jestem szefową”. Do organizatorów napłynęło ponad 400 prac, wiele z nich z województwa kujawsko-pomorskiego.
Konkurs miał na celu przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet-liderek wśród młodzieży. Jednym z partnerów konkursu i jednocześnie członkiem kapituły był poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE